Postet nga: Fatmire Mulhaxha-Kollçaku

LVV: Punën e qeverisë tonë e shikuan me llupë

Ish- deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha- Kollçaku në debatin për shëndetësi në KallxoPernime është ankuar duke thënë se qeverisja e Vetëvendosjes ...

Deputetja kritikon ministrin e Shëndetësisë që s’u dha vërejtje deputetëve për mosrespektim të masave

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollçaku ka kritiktuar ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemajn që nuk u ka dhënë vërejtje deputetë...

Deputetja e Vetëvendosjes e quan koalicionin LDK-AAK si tentim-grabitje të pushtetit

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, përmes një reagimi në Facebook ka thënë se koha nuk është në anën e atyre që tentuar ...

Zyrtari policor bën thirje për të dalë në protestë kundër deputetes së Vetëvendosje

Vedat Rama, zyrtar policor, ka shpërndarë një njoftim në të cilin bëhet thirrje për një protestë kundër deputetes së LVV-së, Fatmire Kollçaku.

Deputetja e VV-së: Është koha për reflektim

Deputetja e zgjedhur e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka thënë që tani është koha që të ‘reflektojnë’ ata që ia duan vendit të mirën.

Premtimet e LVV-së për shëndetësinë

Dy kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe Fatmire Mulhaxha- Kollçakun në Debat Pernime kanë dhënë premtime konkrete sa i përket ...

Deputetja i kërkon qeverisë t’i ndajë nga 15 mijë euro për ata që vdiqën në vendet e punës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka një kërkesë për Qeverinë e Kosovës.

Deputetët e LDK-së e VV-së kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për grevën e mjekëve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Mulhaxha Kollçaku nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Naser Rugova nga Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një konference pë...