Postet nga: samiti i berlinit

Von der Leyen nga Berlini: Jemi këtu për të thelluar integrimin tonë ekonomik

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka thwnw se liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Berlin për të thelluar integrimin ekonomik.

Abazoviq për Samitin e Berlinit: Po krijojmë një rajon më afër vlerave të BE-së

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka thënë se në kuadër të Samitit të Berlinit po krijohet një rajon më i mirë, më i integruar dhe më ...

‘Fotografia familjare’ e Samitit të Berlinit

Ashtu siç edhe e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit të Berlinit për Ballkanin Perëndimor kanë realizuar ‘fotografinë familjare’ në ambientet kancelarisë gjermane.

Sot mbahet Samiti i Berlinit për Ballkanin Perëndimor

Nё kryeqendrën gjermane mbahet Samiti i Berlinit, ku nikoqir pёr herё tё parё do jetё kancelari gjerman Olaf Scholtz.

Tri marrëveshje në Berlin për liderët e Ballkanit Perëndimor

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të nënshkruajnë tri marrëveshje në samitin në Berlin, i cili fillon më 3 nëntor. Marrëveshjet do të jenë për ...

Kryeministri Kurti në Samitin e Berlinit kërkon veprime të guximshme nga BE dhe Ballkani Perëndimor

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në fjalën e tij në Samitin e Berlinit ka thënë se Bashkimi Evropian dhe Ballkani Perëndimor duhet të ndërmarrin hapa të ...

Bëhet thirrje që të përgatitet Qeveria e ardhshme për Procesin e Berlinit në 2020-në

Demokraci Plus (D+) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) kanë mbajtur sot një konferencë lidhur me Procesin e Berlinit dhe obligimet që ka Kosova nga ky proces.