Postet nga: samiti i berlinit

Kurti për mungesën e Vuçiqit në Samitin e Berlinit: Nuk është që na mungoi fort

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur në lidhje me mungesën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Samitin e Berlinit, për të cilin tha se nuk ...

Kurti për dialogun: Jemi në rrugën e duhur për të diskutuar kornizën e përgjithshme të marrëveshjes

Kryeminstri i Kosovës pas përfundimit të Samitit të Berlinit është deklaruar para mediave.

Nënshkruhen tri marrëveshje mes 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me 5 homologët e tij nga Shqipëria, Bosnja Hercegovina, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Serbia kanë nënshkruar tri ...

Von der Leyen nga Berlini: Jemi këtu për të thelluar integrimin tonë ekonomik

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka thwnw se liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Berlin për të thelluar integrimin ekonomik.

Abazoviq për Samitin e Berlinit: Po krijojmë një rajon më afër vlerave të BE-së

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka thënë se në kuadër të Samitit të Berlinit po krijohet një rajon më i mirë, më i integruar dhe më ...

‘Fotografia familjare’ e Samitit të Berlinit

Ashtu siç edhe e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit të Berlinit për Ballkanin Perëndimor kanë realizuar ‘fotografinë familjare’ në ambientet kancelarisë gjermane.

Sot mbahet Samiti i Berlinit për Ballkanin Perëndimor

Nё kryeqendrën gjermane mbahet Samiti i Berlinit, ku nikoqir pёr herё tё parё do jetё kancelari gjerman Olaf Scholtz.

Tri marrëveshje në Berlin për liderët e Ballkanit Perëndimor

Liderët e Ballkanit Perëndimor do të nënshkruajnë tri marrëveshje në samitin në Berlin, i cili fillon më 3 nëntor. Marrëveshjet do të jenë për ...