Postet nga: samiti i berlinit

Udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor në takim joformal në Tiranë

Një takim joformal i udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor është paraparë të zhvillohet të hënën e 17 korrikut në Tiranë.

Presidentja Osmani takoi ambasadorin gjerman Rohde, diskutojnë për veriun

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jörn Rohde.

Kurti kushtëzon takimin me Ramën, kërkon paraprakisht mbledhjen e dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka ‘kushtëzuar’ takimin me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama me mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive.

Konkursi i logos së Samitit të Berlinit për Ballkanin Perëndimor 2023

Zyra Rajonale për Bashkëpunim Rinor, në bashkëpunim me Qeverinë Federale Gjermane dhe Qeverinë e Shqipërisë, hap një thirrje për krijimin e logos së Samitit të ...

Lëvizja me letërnjoftim në Bosnje, zv/kryeministrja Rexhepi thotë se mund të ndodhë në muajin e ardhshëm

Zëvendëskryeministrja Emilia Rexhepi ka thënë se deri në muajin tjetër Bosnja e Hercegovina mund të miratoj marrëveshjen për lëvizje të lirë në mes ...

Tirana nikoqire e samitit të Berlinit, dy kryeministrat konfirmojnë datën 16 tetor

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kuvendi ratifikon marrëveshjen për lëvizjen me letërnjoftime me Bosnjë dhe Hercegovinën

Me 82 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar marrëveshjen për Lëvizjen e Lirë me Letërnjoftime në Ballkanin Perë...

Miratohen tri marrëveshje të nënshkruara në Samitin e Berlinit, ndër to edhe lëvizja vetëm letërnjoftime me Bosnjën

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot tri projektligje për ratifikimin e marrëveshjeve të nënshkruara në kuadër të Samitit të Berlinit të mbajtur më 3 nëntor ...