Postet nga: sami sharraxhiu

Rasti i Shaban Gogajt, avokati i tij paditi gjyqtarët, merr përgjigje nga Apeli

Besnik Berisha, i cili është avokat i Shaban Gogajt, të akuzuarit për vrasjen e Agonis Tetajt më 23 shtator të vitit 2018, kishte paditur gjyqtarët që e kishin gjykuar kë...

'Rrahje me lopatë', 'Të shtëna...' - Rrëfimet e dëshmitarëve në gjykimin ndaj të akuzuarve për vrasjen e Fazli Hoxhës

Në gjykimin për rastin e vrasjes së Fazli Hoxhës dhanë dëshminë pronari dhe pjatalarësi i restaurantit ku 23-vjeçari u vra.

Gabimet "amatore" të gjykatave që liruan kundërligjshëm dy punëtorët e KEDS-it për marrje ryshfeti

Dy instancat gjyqësore, Gjykata e Pejës dhe ajo e Apelit kanë gabuar kur i kanë liruar nga akuza për marrje ryshfeti dy punonjësit e KEDS-it, Gë...

Refuzohet kërkesa e Shaban Gogajt për përjashtim e dy anëtarëve të trupit gjykues

 

Paraburgim për 3 të ndaluarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj 3 të ndaluarve gjatë ditës së djeshme në lidhje me vrasjen e trefishtë që ka ndodhur ...

Kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri dëshmon në procesin gjyqësor ndaj ish shefit të kabinetit të tij

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri ka dal sot para gjykatës së Pejës për të dëshmuar lidhur me procesin gjyqësor ku ish ...

Grabitja në Pejë, i akuzuari refuzon të ngritet në këmbë për të dëgjuar aktakuzën

Ilir Isufi ka dalë sot para Gjykatës së Pejës për t`u përballur me akuzën e prokurorisë për grabitje.

Përplasje mes mbrojtjes dhe prokurores në gjykimin për vrasjen që dyshohet se u krye me pagesë

Me tensione është përshkuar procesi gjyqësor për rastin ku Bekim Raja, Avni Sinanaj, Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, po akuzohen lidhur me vrasjen e Ferdinand Gjinit.