Postet nga: sami sharraxhiu

I vjen fundi gjykimit të përsëritur për plagosjen në qendër të Pejës

Procesit gjyqësor në Gjykatën e Pejës për rastin e plagosjes se katërfishtë që kishte ndodhur para dy viteve në qendër të Pejës, po ...

Gjykimi i Qemajl Mustafës: Mungon një i akuzuar shtyhet seanca

Në mungesë të dëmtuarit dhe të akuzuarit Avdyl Pireva, Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdojë procesin gjyqësor ndaj ish kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafa dhe 37 ...

Pejë, nuk mbahet seanca për trafikim në furrë, piceri dhe në fshatra të Klinës

Në mungese të të akuzuarve dhe të dëmtuarës, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër 5 të akuzuarve për trafikim me ...

Pejë - Dështon seanca për grabitjen e 50 mijë eurove

Në mungese të prokurorit dhe avokatit, Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdoj procesin gjyqësor ndaj Xhavit Berishës dhe Exhevit Zekiqit, të akuzuar për grabitje ...

Shefi i kabinetit të Gazmend Muhaxherit deklarohet i pafajshëm për akuzat e Prokurorisë

Shefi i kabinetit të kryetarit të komunës së Pejës, Durim Sheremeti është ballafaquar në Gjykatën e Pejës me akuzën e Prokurorisë për keqpërdorim ...

Vrasja që dyshohet se u porosit nga Zvicra, gjykata ndalon publikimin e dëshmive

Gjykimi ndaj Bekim Raja, Gjon Pnishi, Avni Sinani dhe Murat Sinani, të akuzuar në rastin e vrasjes së Ferdinand Gjinit ka vazhduar të mbahet edhe sot në Gjykatën e ...

Shkrepja e armëve në mes Sadik Hajdarajt e Burim Lushajt në Pejë, Gjykata i shpall fajtorë të akuzuarit

Gjykata e Pejës ka shpallur fajtorë Sadik Hajdarajn për vepër penale vrasje në tentativë ndaj të dëmtuarit Burim Lushaj dhe për armëmbajtje pa leje, ...

I akuzuari dhe i dëmtuari rrëfejnë nga sa plumba i shkrepën kundër njëri-tjetrit

Ka përfunduar gjykimi kundër Sadik Hajdarajt, i cili akuzohet për vrasje të rëndë në tentativë ndaj të dëmtuarit Burim Lushaj dhe për armëmbajtje ...