Postet nga: sami sharraxhiu

10 vjet burg për grabitje të 50 mijë eurove

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtorë të akuzuarit Xhavit Berisha dhe Exhevit Zekiq për grabitje të 50 mijë eurove.

Dëshmitarët tregojnë detaje nga tentim vrasja në Pejë

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar procesi gjyqësor kundër Eledian Ponxhës, i cili akuzohet për tentim vrasje ndaj të miturit V.K.

Shefi i kabinetit të kryetarit të Pejës e kundërshton aktakuzën

Durim Sheremeti, shefi i kabinetit të kryetarit të Pejës, e ka kundërshtuar sot aktakuzën, e cila e ngarkon me veprën penale – keqpërdorim i detyrës ...

Vrasja e Ferdinand Gjinit, i akuzuari ballafaqohet me përgjimet

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për vrasjen e Ferdinand Gjinit, Bekim Raja, Gjon Pnishi, Avni dhe Murat Sinanaj, i cili u ballafaqua me përgjimet.

Vrasja e Ferdinand Gjinit, i akuzuari tregon për rrahjen me viktimën

Procesi gjyqësor në Gjykatën e Pejës për vrasjen e Ferdinand Gjinit, po i afrohet fundit.

Prokurorja në rastin e vrasjes me pagesë kërcënohet me djegie të fëmijëve

Prokuroria e Pejës ka zbardhur disa përgjime që i janë bërë të akuzuarve në lidhje me vrasjen e Ferdinand Gjinit. Përmes përgjimeve prokurorja e rastit ...

Anëtari i grupit rrëfen për vrasjen me pagesë në Deçan

Procesi gjyqësor në Gjykatën e Pejës për vrasjen e Ferdinand Gjinit po i afrohet fundit.

8 vjet e gjysmë burg për plagosjen në qendër të Pejës

Gjykata e Pejës ka shpallur aktgjykimin për rastin e plagosjes së katërfishtë që kishte ndodhur dy vite me parë në qendër të Pejës.