Postet nga: rumania

Ndeshja Rumani-Kosovë, Ademi: Do të kërkojmë respektim të rregullave të "fair-play" nga UEFA dhe CAS

Kosova humbi përballë Rumanisë mbrëmë në ndeshjen e vlefshme për garën më të madhe sportive në Europë, “Euro 2024”.

UEFA pritet të nis procedura disiplinore ndaj Rumanisë

Në ditët në vijim, shtëpia e futbollit evropian, UEFA do të hapë një dosje të jashtëzakonshme pas incidenteve të ndodhura mbrëmë në duelin mes Rumanisë dhe ...

NATO: S’ka rrezik që Rumania të futet në luftë me Rusinë

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, tha se “nuk ka rrezik” që anëtarja e aleancës, Rumania, të futet në luftë pas incidenteve të ...

Rumania e thërret diplomatin rus, pasi gjeti copa të dronit rus në territorin e vet

Anëtarja e NATO-s, Rumania, tha të dielën se e ka thirrur në një takim të ngarkuarin e Rusisë me punë në Bukuresht, pas gjetjes së copëzave të ...

Stoltenberg: Nuk ka prova të sulmit të qëllimshëm rus ndaj Rumanisë  

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të enjten se nuk kishte asnjë shenjë se Rusia kishte nisur një sulm të qëllimshëm ndaj anëtarit të aleancës, Rumanisë, ...

Pacientëve në Rumani dyshohet se iu vunë pajisje kardiake të të vdekurve

Një mjek rumun është arrestuar nën akuzat se ka mbledhur ilegalisht qindra pajisje për stimulim të ritmit të zemrës (pacemaker) dhe defibrilatorë nga kufomat, dhe i ka ...

Sizmologu Mustafa: Në Kosovë nuk kishte tërmet, por në Rumani

Një termet prej 5.5 ballë të Rihterit është regjistruar nga Qendrës Sizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC) të ketë ndodhur në Rumani.

Brukseli diskuton rreth pranimit të Kroacisë, Bullgarisë dhe Rumanisë në zonën Schengen

Ministrat e Brendshëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë mbledhur të enjten në Bruksel për të vendosur nëse do të pranojnë Bullgarinë, Rumaninë dhe Kroacinë ...