Postet nga: kombëtarja e kosovës

“Dardanët” e zhvillojnë stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj San Marinos

Kombëtarja e Kosovës sot ka zhvilluar stërvitjen e fundit para miqësores ndaj San Marinos.

Ajdini: Jam krenar për ftesën që mora nga Kosova

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se trajneri i “Dardanëve”, Bernard Challandes, ka ftuar mbrojtësin e krahut të ...

Challandes e publikon listën e futbollistëve për miqësoret kundër San Marinos e Maltës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ek a bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore të qershorit.

Visar Bekaj ftohet nga Kosova për ndeshjet e qershorit

Portieri i Tiranës, Visar Bekaj, është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e qershorit.

Kosova luan me Maltën e Guinenë, jo me Kazakistanin e Komorosin

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se janë ndërruar dy prej katër miqësoreve të qershorit për Kombëtaren e Kosovës A në futboll ...

FFK-ja konfirmon miqësoret me Ishujt Komore dhe Gambinë

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka konfirmuar se Kombëtarja e Kosovës në qershor do t’i luajë katër ndeshje miqësore.

Kosova bie për tri pozita në renditjen e re të FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës A në futboll te djemtë ka rënë për tri pozita në renditjen e re të FIFA-s.

Leart Paqarada largohet nga Kombëtarja e Kosovës, e fajëson Bernard Challandesin

Mbrojtësi i krahut të majtë Leart Paqarada përmes një njoftimi në rrjetin social ‘Instagram’, ka njoftuar se është larguar nga Kombëtarja e Kosovës derisa pjesë e ‘...