Postet nga: kombëtarja e kosovës

Zyrtare: Kosova me përzgjedhës të ri, Franco Foda merr drejtimin e Dardanëve

Pas tre muajve pritje dhe shumë emrave të cilët janë diskutuar, Përfaqësuesja e Kosovës është bërë me trajner të ri.

Vërshëllimet e tifozëve ndaj himnit izraelit, UEFA dënon FFK-në

Federata e Futbolli të Kosovës është dënuar me 10,000 euro gjobë nga UEFA për shkak se tifozët vendas në ndeshjen Kosovë – Izrael kishin vërshëllyer himnin ...

Kosova barazon rezultatin me Zvicrën

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e barazimit ndaj Zvicrës në stadiumin “St. Jakob-Park” të Baselit.

Kosova sonte ndaj Zvicrës, pa Rashicën Muriçin e Krasniqin

Pak orë para ndeshjes ndaj Zvicrës, vjen lajmi jo i mirë për Kosovën.

Kapiteni i Kosovës deklarohet para ndeshjes me Izraelin

Kapiteni i ekipit kombëtar të Kosovës, Vedat Muriqi, tha se nuk është në dorën e lojtarëve t’i ndalin fishkëllimat dhe protestat e tifozëve ...

Policia e FFK me njoftim të përbashkët para përballjes Kosovë - Izrael

Policia e Kosovës, në bashkëpunim dhe koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe akterët relevantë, kanë ndërmarrë masat e nevojshme për mbarë...

VIDEO - Glauk Konjufca komenton paraqitjen e Kosovës në futboll: Nuk jam i kënaqur

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur në lidhje me performancën e Kombëtarë së Kosovës në futboll.

UEFA pritet të nis procedura disiplinore ndaj Rumanisë

Në ditët në vijim, shtëpia e futbollit evropian, UEFA do të hapë një dosje të jashtëzakonshme pas incidenteve të ndodhura mbrëmë në duelin mes Rumanisë dhe ...