Postet nga: rumania

Drejtësi e verbër për fëmijët e trafikuar romë të Rumanisë

Prokurorët rumunë mendonin se kishin një çështje të thjeshtë kundër udhëheqësve të dyshuar të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të fëmijë...

Tornado në Rumani, rrotullohet autobusi

Disa njerëz mbetën të lënduar kur një tornado kaloi nëpër Rumaninë jugore, duke e shtyrë  një autobus jashtë rrugës dhe duke e përmbysur ...

Apostolova prezanton prioritetet e presidencës rumune në krye të BE-së

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, dhe Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Rumanisë, Daniel Onişor, do të paraqesin prioritetet e Presidencë...

Rumania mori presidencën e BE-së

Motoja e Rumanisë: "Uniteti - vlerë e përbashkët evropiane" Rumania sot mori presidencën e radhës të Bashkimit Evropian.

Rumania ‘nuk është e gatshme’ për presidencën e BE-së

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, tha se vendi i tij nuk është i gatshëm të marrë presidencën e radhës të Bashkimit Evropian në muajin janar dhe i ...

Iohannis: Rumania nuk është e gatshme për presidencën e BE-së

Presidenti i Rumanisë, Klaus Iohannis, tha se vendi i tij nuk është i gatshëm të marrë presidencën e radhës të Bashkimit Europian në muajin janar dhe i ...

Kosova zbulon shortin për 'Eurobasket 2021'

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës "Kina 2019", përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t'i vazhdojë garat në raundin e ...

Hungarezët në Rumani Ringjallin Kërkesën për Autonomi

Partitë kryesore hungareze të Rumanisë të hënën nënshkruan një deklaratë që përcakton një agjendë të përbashkët politike, duke përfshirë kërkesën pë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!