Postet nga: rrëmbimi I tre policëve të Kosovës

Orban i lutet Vuçiqit të lirojë tre policët e Kosovës

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, i është lutur presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që të dëgjojë rekomandimin e Budapestit zyrtar dhe t’i kthejë policët e arrestuar të ...

Blerim Vela: Policët u rrëmbyen sepse Vuçiq po tenton ta largojë vëmendjen

Shefi i kabinetit të Presidentes Vjosa Omsani, Blerim Vela, ka komentuar protestat në Serbi që po mbahen kundër presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Serbia mohon se po keqtrajton tre policët e Kosovës

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka mohuar akuzat e autoriteteve në Kosovë se Beogradi zyrtar po keqtrajton tre policët e Kosovë...

DASH: I bëjmë thirrje presidentit Vuçiq që menjëherë dhe pa kushte të lirojnë tre policët kosovarë

Departamentit Amerikan i Shtetit, përmes zëdhënësit Mattheë Miller, i ka kërkuar Serbisë që menjëherë t’i lirojë pa kushte tre policët e Kosovë...

Kurti në takim me presidentin Begaj shpreh keqardhje për anulimin e mbledhjes së dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj janë takuar në Forumin e Prespës, në Strugë të Maqedonisë së Veriut.

KFOR: Mbetet e paqartë se ku ishin tre policët kur u arrestuan

KFOR-i përmes një njoftimi për media ka thënë se mbetet e paqartë vendnodhja se ku gjendeshin policët e Kosovës kur, sipas KFOR ishin arrestuar.

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë kërkon lirimin pa kushte të tre policëve të Kosovës

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, ka bërë një postim në Twitter rreth kidnapimit të tre policëve të Kosovës në veri të vendit.

I kërkohet dorëheqja Josep Borrell: Evropa duhet të qëndrojë me Kosovën

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger e ka kritikuar Përfaqësuesin e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, për qasjen e tij ndaj ...