Postet nga: Departamenti Amerikan i Shtetit

DASH: Tregu i Përbashkët Rajonal, esencial për përparimin e Ballkanit Perëndimor

Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht vijimin e përpjekjeve në Ballkanin Perëndimor për të thelluar dhe forcuar integrimin gjithëpërfshirës rajonal, në bazë të rregullave ...

DASH: Tregu i Përbashkët Rajonal, esencial për përparimin e Ballkanit Perëndimor

Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht vijimin e përpjekjeve në Ballkanin Perëndimor për të thelluar dhe forcuar integrimin gjithëpërfshirës rajonal, në bazë të rregullave ...

Departamenti Amerikan i Shtetit po heton vendndodhjen e një shishe uiski me vlerë 5,800 dollarëshe që iu dha Mike Pompeot dhuratë

Departamenti Amerikan i Shtetit po heton vendndodhjen e një shishe uiski me vlerë prej 5,800 dollarëshe që i është dhënë ish-sekretarit të shtetit Mike Pompeo nga qeveria japoneze, tregon ...

Edhe këtë vit KALLXO.com në listën e Departamentit të Shtetit si adresë për ta raportuar korrupsionin në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka listuar platformën KALLXO.com dhe drejtoreshën e Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese për Kosovë, Jeta Xharra, si një prej burimeve ku ...

SHBA, një marrëveshje me Teheranin është e mundur

Një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit tha të enjten se një ujdi që Uashingtoni dhe Teherani të rifillojnë t’i përmbahen marrëveshjes bërthamore të vitit 2015 ...

Qeveria-Kuvendi

Korrupsioni - kryefjalë e raporteve të Departamentit Amerikan të Shtetit për Kosovën

Korrupsioni dhe mos ndëshkimi i tij nga institucionet e Kosovës, është kryefjalë e raporteve për të Drejtat e Njeriut në botë, publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ...

Hoti komenton raportin e DASh-it për korrupsionin në sektorin publik të Kosovës

Duke komentuar raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për vitin 2020, ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një përgjigje për KALLXO.com, ka deklaruar se gjatë qeverisjes ...

DASH për Kosovën: Shumë zyrtarë të korruptuar vazhdojnë të jenë në pozita në sektorin publik

Në një raport për të drejtat e njeriut në botë në vitin 2020, Departamenti i Shtetit tha se në Kosovë, disa nga problemet më të rëndësishme në kë...