Postet nga: Petar Petkoviq

Petkoviq bisedon me serbët nga veriu i Kosovës për zgjedhjet e Serbisë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, bisedoi me përfaqësuesit e serbëve nga veriu i Kosovës lidhur me mënyrë...

Lajçak i komenton takimet me Bislimin e Petkoviqin, i quan diskutimet të dobishme

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka komentuar takimet e sotme që pati me kryenegociatorët e dy vendeve.

Qeveria jep detaje për takimin në Bruksel: Draft-propozimi për Asociacionin nuk ishte pjesë e diskutimeve

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se draft-propozimi për formimin e Asociacionit nuk ka qenë pjesë e diskutimit në takimin e mbajtur sot mes zëvendëskryeministrit të Kosovë...

Petkoviq: Në Bruksel do të diskutojmë për draftin e statutit të Asociacionit, pala jonë është përgatitur

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka deklaruar se Beogradi është gjithmonë pro dialogut dhe se pas dy ditësh ...

Petkoviq: Sa të jetë Kurti në pushtet, askush në Ballkan s’mund të flejë i qetë

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është “kërcënimi më ...

Bislimi dhe Petkoviq priten në takim nga Lajçak të enjten e ardhshme

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak do të presë një takim në nivel të kryenegociatorëve në Bruksel të enjten e ardhshme.

Petkoviq: Sveçla gënjeu për bashkëpunëtorin e djalit të Vuçiqit

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveç...

Petkoviq për Kurtin: Është një vajzë e vërtetë teksa flet me Vuçiqin në Bruksel

Drejtori të së ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka reaguar ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, pasi ky i fundit u ...