Postet nga: Blerim Vela

Vela i Presidencës: “Burrat e vegjël jeshilë” të Serbisë me automjete të blinduara janë 15 km brenda territorit të Kosovës 

Shefi i Kabinetit të Preisdentës së Kosovës, Blerim Vela ka thënë se “'Burrat e vegjël jeshilë’ të Serbisë me automjete të blinduara janë 15 km brenda territorit ...

Vela: Beogradi po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike

Shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka thënë se kryeqyteti serb, Beogradi, po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike.

Blerim Vela: Policët u rrëmbyen sepse Vuçiq po tenton ta largojë vëmendjen

Shefi i kabinetit të Presidentes Vjosa Omsani, Blerim Vela, ka komentuar protestat në Serbi që po mbahen kundër presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Vela: Arrestohet kryetari i Shtëpisë së Kulturës së Bujanocit, lejoi shfaqje teatrale të financuar nga Kosova

Shefi i kabinetit të Presidentes, Blerim Vela ka deklaruar se Policia e Serbisë ka arrestuar kryetarin e Shtëpisë së Kulturës në komunën e Bujanocit, Jetmir Ismaili.

Shkrimi i New York Times që flet për afërsi të presidentit Vuçiq me grupe kriminale, reagon Presidenca e Kosovës

Shefi i kabinetit të Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, Blerim Vela ka reaguar lidhur shkrimin e New York Times, ku është paraqitur lidhja e politikës në Serbi, pë...

Vela: Draft-Statuti i prezantuar dje nga ekipi menaxhues, i ngjashëm me atë të Vojvodinës

Shefi i kabinetit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka thënë se ekipi menaxhues dje prezantoi një Draft-Statut për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ...

Vela i Presidentes: Policia e Serbisë ndaloi dy policë të Kosovës

Shefi i kabinetit të Presidentes së Kosovës, Blerim Vela ka thënë se gjatë javës së kaluar, policia e Serbisë dhe BIA ndaluan dhe intervistuan dy zyrtarë policor ...

Vela: Serbët vendas që kanë studiuar në Mitrovicë të veriut tani mund të dorëzojnë diplomat e tyre për verifikim

Shefi i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, Blerim Vela thotë se Kosova po bën pjesën e saj në zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit.