Postet nga: fitër bajrami

Kurti uron Fitër Bajramin

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka uruar festën e Fitër Bajramit. Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë thirrje edhe për kujdes të shtuar ...

Duke respektuar masat kundër COVID-19, falet Fitër Bajrami

Mijëra qytetarë të besimit Islam në Kosovë, në mëngjesin e së enjtes ua kanë mësyrë xhamive në mbarë vendin për të falur namazin e Fitër ...

Tërnava thirrje qytetarëve për kujdes dhe respektim të masave anti-COVID gjatë festës së Bajramit

Kryetari i Bashkësie Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Pezullohet procesi i vaksinimit për shkak të festës së Bajramit

Nesër është festa e Fiter Bajramit apo e njohur për qytetarët Bajrami i Madh, dhe për këtë arsye, vetëm për nesër, do ...

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

A do të falet Namazi i Fitër Bajramit në Xhami?

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se të enjten, në ditën e parë të Fiter Bajramit si shkak i situatës me pandeminë COVID-19, nëpër ...

BIK-u hapë dyert për festën e Bajramit të Madh

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, me rastin e festës së Fitër Bajramit, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës.

Pas byrekut Haradinaj shpërndau ëmbëlsira për policët që i ruajnë shtëpinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur festën e Fitër Bajramit në një mënyrë të veçantë.

Falja e namazit të Fitër Bajramit në Tiranë - FOTO

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Qindra myslimanë iu drejtuan sot sheshit “Skënderbej”, Tiranë për faljen e namazit të Bajramit, raporton TOP CHANEL.