Postet nga: ramush haradinaj

E Përsërit Haradinaj: Kufiri me Malin e Zi Është në Çakorr

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përsëriti sot se kufiri me Malin e Zi është në Çakorr, ndërsa shtoi se Kosova tanimë e ka një komision shtetë...

Haradinaj Falënderon për Punën Komandantin e KFOR-it në Largim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim lamtumirës komandantin e KFOR-it në Kosovë, general-major Giovanni Fungon.

Haradinaj: Amerika do ta Mundë të Keqen

Kryeministri Ramush Haradinaj ngushëlloi sot shtetin dhe popullin amerikan, pas sulmit terrorist në New York.

Haradinaj Pret Lunaçekun dhe Raportuesin e Ri për Kosovën në PE

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim lamtumirës raportuesen për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek të shoqëruar nga pasardhësi i saj në këtë ...

Haradinaj Ec në Marshin Kundër Kancerit

Kryeministri Ramush Haradinaj mori pjesë sot në ecjen tradicionale dhe manifestimin për sensibilizim ndaj rrezikut për kancer të gjirit.

Haradinaj Thotë se Bizneset do ta Kenë Partnere Qeverinë

Kryeministri Ramush Haradinaj priti sot përfaqësues të Rrjetit të Bizneseve Kosovare në Zvicër.

Ramush Haradinaj, Dy Orë me Rektorët e Dekanët Publikë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me strukturat më të lartë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe të universiteteve tjera publike në Kosovë. Në një ...

Zyrtarja e BE-së, Haradinajt: Demarkacioni Është Çështja Kryesore

Një zyrtare e lartë e Bashkimit Europian e cila po qëndron për vizitë në Kosovë, ia rikujtoi kryeministrit Ramush Haradinaj të enjten se përfundimi i marrëveshjes ...