Postet nga: ramush haradinaj

Haradinaj: Deri të Premten Veteranët i Marrin Pensionet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se veteranët e luftës së UÇK-së më së largu të premten do t'i marrin pensionet e parapara me Ligj.

‘Shembulli’ Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, doli të hënën në mëngjes t’i pastrojë xhamat e ndërtesës së qeverisë të skuqur me bojë një ditë ...

Haradinaj Premton Veprime Konkrete në ‘Rastin Dehari’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim Xhemile dhe Avni Deharin, prindërit e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, i cili vdiq një vit ...

Ruçi: Problemet e Vizave nuk Zgjidhen Shqiptarë me Shqiptarë

Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramos Ruçi  komentoi kërkesën e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi që Shqipëria të lëshojë pasaporta shqiptare pë...

Haradinaj Heq Ngjyrën e Vetëvendosjes nga Objekti i Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me stafin e kabinetit të tij ka dalë sot për të pastruar objektin e Qeverisë nga ngjyra me të cilën u ...

Haradinaj: Drejtësia për Astrit Deharin do të Ndodhë

Në njëvjetorin e vdekjes në qelinë e burgut të Prizrenit të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj.

Hilmi Haradinaj në Zyrën e të Birit

Hilmi Haradinaj është takuar sot me Kryeministrin Ramush Haradinaj në zyrën e tij.

Haradinaj: Demarkacioni nuk Është Temë që po Flen

Kryeministri Ramush haradinaj pas takimit që sot e pati me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani, foli edhe për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi.