Postet nga: ramush haradinaj

Demarkacioni, ‘Pyka’ që Mund ta Çajë Koalicionin Qeverisës

Qëndrimet krejtësisht të kundërta të partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë, lidhur me çështjen e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare ...

Mustafa: Sot S’folën për Hektarët për të Cilët e Kallën Kosovën

Lideri i LDK-së Isa Mustafa pas procedimit të Demarkacionit në Kuvend nga ana e Qeverisë së Kosovës, thotë se ajo që ka ndodhur në Qeveri sot është diçka ...

Haradinaj: Raporti i Bulliqit – Kredibil

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se raporti vlerësues i Komisionit Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit është kredibil.

Daçiq: Serbia Nuk e Ka Tërhequr Fletarrestin për Haradinajn

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestimin e as aktakuzën kundër kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Haradinaj: Me Fat që e Patëm Ibrahim Rugovën

Kryeministri Ramush Haradinaj bëri sot homazhe të varri i Ibrahim Rugovës dhe vizitoi familjen e tij në ditën kur ish-Presidenti i parë i Kosovës i njohur ...

Ministri Thotë se Haradinaj Nuk Kërkohet më nga INTERPOLI

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se emri i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është fshirë ...

Ibrahim Rugova sot do të Festonte Ditëlindjen e 73-të

Sot është ditëlindja e Ibrahim Rugovës, presidentit të parë të Kosovës të njohur ndërkommbëtarisht.

Demarkacioni Bashkë me Gjetjet nga Qeveria do të Procedohen në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka njoftuar kabinetin qeveritar se kryesuesi i Komisionit Shtetëror për shënjimin e vijës kufitare, Shpejtim Bulliqi i ka konfirmuar ...