Postet nga: Qytetarët

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut thonë se nuk kanë para për pushime

Heqja e kufizimeve nga COVID-19, ka shtuar numrin e turistëve në Maqedoninë e Veriut.

Komuna e Prishtinës fton qytetarët në diskutim publik

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se më 8 qershor, duke filluar nga ora 10:00, do të organizojë diskutim të përgjithshëm publik, në Sallën e Kuvendit Komunal, në ndë...

ARKEP u përgjigjet qytetarëve pas ankesave ndaj operatorëve kabllorë për ndërrim të kanaleve televizive 

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) ka njoftuar se nuk është kompetente për të shqyrtuar anketat e qytetarëve lidhur me ndryshimet në përmbajtjen e kanaleve ...

Rusët që ikin nga lufta e Rusisë

“Si të largohemi nga Rusia?”... Kjo është një pyetje që, sipas gjigantit të kërkimeve në internet, Google, ka thyer rekorde brenda Rusisë, një javë pasi vendi ka nisur pushtimin ...

Pogradeci, qyteti ku keqtrajtohen qentë dhe rrezikohet jeta e qytetarëve

Pogradeci ishte kthyer në kryetitull në mediat e Shqipërisë pasi në një nga kanalet në fshatin Guras janë gjetur disa qen të ngordhur.

Dy vite ballafaqimi me pandeminë, 3 mijë kosovarë të vdekur

Shifra e qytetarëve të vdekur nga coronavirusi në Kosovë sot ka arritur në tre mijë, përderisa brenda 24 orëve janë regjistruar dy raste të reja të të vdekurve.

Qeveria zoton 75 milionë euro për subvencionimin e rrymës për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë ka konfirmuar do të ndajë 75 milionë euro për të zbutur ndikimin e krizës energjetike në tarifat e energjisë elektrike, pasi Zyra e Rregullatorit për ...

Qytetarët ankohen për ndërprerje të gjata të rrymës, KEDS po arsyetohet me ‘prishje’

Tash e disa ditë Kosova është duke u përballur me reduktime të rregullta të energjisë si pasojë e krizës me prodhim e furnizim.