Postet nga: punëtorët shëndetësorë

Stafi shëndetësor mbështetës për vaksinim ende nuk i kanë marrë pagat e muajit prill

Stafi mbështetës shëndetësorë të cilët janë angazhuar për luftimin e pandemisë COVID-19, nëpër Qendrat e Vaksnimit në Kosovë, ende nuk i kanë ...

Kosovë, mbi 600 punëtorë shëndetësorë imunizohen me dozën e tretë

Në Kosovë, 620 punëtorë shëndetësorë janë imunizuar me dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë, zëvendësministrja ...

Gjermania e bën të detyrueshëm vaksinimin për punëtorët shëndetësorë

Gjermania ka miratuar të premten (10 dhjetor) ligjin që obligon punëtorët shëndetësorë të vaksinohen kundër COVID-19.

Punonjësit shëndetësor në grevë tetë orëshe

Të gjithë mantelbardhët në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si dhe në shtatë spitalet rajonale në vend nga ora 7:00 deri në orën 15:00 nuk do të ofrojnë ...

Paralajmërimi për grevë të punëtorëve shëndetësorë, ministri Murati përmend “sindikata të kapura”

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se greva e paralajmëruar nga punëtorët shëndetësorë është në kundërshtim me ligjin.

OBSh: COVID-19 mund të ketë vrarë mbi 80 mijë punëtorë shëndetësorë

COVID-19, sëmundja që shkakton koronavirusi, mund të ketë shkaktuar vdekjen e 80,000 deri në 180,000 punëtorëve shëndetësorë në botë, ka thënë të enjten Organizata Botërore ...

Polemika mes Haxhiut dhe Kurtit për pagat shtesë të punëtorëve shëndetësor

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, në seancën e sotme të Kuvendit, e pyeti kryeministrin, Albin Kurti, se pse nuk janë bërë të gjitha pagesat shtesë ndaj punëtorë...

Franca ua rrit pagat punëtorëve shëndetësorë

Franca miratoi rritje të pagave - në vlerë prej 8 miliardë eurosh - për punëtorët shëndetësorë, të cilët janë lavdëruar për rolin e ...