Postet nga: infermierët

“Sistemi i çoroditur”: Një infermiere përkujdeset për rreth 20 pacientë në Infektivë

Në secilin repart të Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë 15 deri 20 pacientë. Për ta, gjatë pjesës më gjatë të ditë...

Protesojnë infermierët e punëtorët e tjerë shëndetësorë të SHSKUK-së, duan kushte më të mira

Infermierë, punonjës teknikë e të administratës të Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës (SHSKUK) protestuan më 15.02.2024 para drejtorisë së këtij institucioni.

Infermierët e SHKSUK-së paralajmërojnë protestë

Infermierët e Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës (SHSKUK) kanë paralajmëruar mbajtjen e një proteste për të enjten, më 15.02.2024, në orën 12:00.

85 infermierë të rinj në QKUK, ShSKUK: Do të zbutet pjesërisht mungesa e stafit në klinika

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se nga e marta 85 infermierë të rinj do të fillojnë punën në Qendrën Klinike dhe Universitare të ...

Inspektorati Shëndetësor rekomandon heqjen e licencës përkohësisht për katër infermieret

Një video ku shihen disa infermiere duke ushtruar dhunë ndaj një të moshuareje në një Qendër për Përkujdesje të moshuarve në Pejë e cila u publikua dje ...

Sindikata e Punëtorëve Shëndetësorë: Mbi 500 infermierë janë larguar këtë vit nga Kosova

"Mbi 500 infermierë të Qendrës së Klinikës Universitare të Kosovës janë larguar këtë vit nga Kosova, ndërsa në përgatitje që do të largohen gjatë vitit ...

Paralajmërohet grevë nga nënkryetari i Sindikatës së Punëtorëve Shëndetësor në QKUK

Nënkryetari i Sindikatës së Punëtorëve Shëndetësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Enlirat Duraku përmes një postimi në Facebook ka paralajmë...

Protestojnë para Ministrisë infermierët që punuan e nuk u paguan gjatë pandemisë

Me parullat “ Rrezikova familjen time për të shpëtuar familjen tënde dhe ja si u shpërbleva”, “Ju të gjithë krenoheni me menaxhim të pandemisë, ne ishim arsyeja ...