Postet nga: Dimal Basha

VIDEO - Dimal Basha-opozitës: Unë kur dal më folë për Amerikën, këta tuten këtu

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha është deklaruar në Kuvendin e Kosovës në lidhje me situatën në veri të vendit dhe raportin e Kosovës me ...

Von Cramon i përgjigjet Dimal Bashës: Në vend që të më sulmoni mua, më mirë lexoni çfarë thotë pjesa tjetër e botës!

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, i është përgjigjur deputetit të Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, pas kritikave ...

Basha i reagon Von Cramonit: U sillke si me qenë far komandante supreme

Vizita e raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, në veri të Kosovës, është komentuar nga deputeti i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes ...

‘Përplasja’ Basha-Jasharaj për grevën – VIDEO

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV), Dimal Basha ka pasur sot një përplasje qëndrimesh me kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të ...

LVV: Lejet ndërtimore në Ferizaj janë dhënë kundërligjshëm

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nga Ferizaj, Haki Abazi, Enver Haliti dhe Dimal Basha, në një konferencë për media kanë deklaruar se Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapë...

Shoqata e të Verbërve të Kosovës e quan fyerje gjuhën e përdorur në Kuvend, Basha kërkon falje publike

Shoqata e të Verbërve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur në Kuvend nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, duke e ...

Pacolli ‘zhgënjen’ deputetin Basha: Shtëpia ime funksionon me energjinë e Zotit

Kryetari i subjektit Aleanca Kosova e Re – AKR, Behgjet Pacolli, i ka reaguar deklaratës së deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Dimal Basha, i cili gjatë debatit parlamentar në ...

Deputeti i LVV-së, Dimal Basha thotë se ka përgatitur ‘hallvë për rikthimin e bllokut B’

Dimal Basha, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, gjatë debatit parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike ka përmendur që në të kaluarën nuk ka pasur rrymë mjaftueshë...