Postet nga: Protesta

Turqia autorizon policinë të përdorë armë luftarake kundër protestuesve

Një ligj i ri i miratuar në gazetën zyrtare më 7 janar fuqizon policinë e turke dhe Agjencinë Kombëtare të Inteligjencës MIT, të përdorë pajime ushtarake dhe ...

Përleshje mes protestuesve dhe policisë në Turqi

Të hënën (4 janar) policia turke u përlesh me studentët që protestuan kundër emërimit të një rektori të ri, në një nga universitetet kryesore të ...

Policia e Shkodrës arreston 2 fëmijë me shishe benzine në protestë

Dy të mitur të moshës 13 dhe 15 vjeç u arrestuan nga policia në Shkodër, pasi u kapën me shishe benzine në protestën e organizuar për vrasjen ...

Kuvendi sërish në tension, LVV proteston kundër Driton Selmanajt

Sapo nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci mori fjalën për tu bërë thirrje deputetëve që të vijnë në sallë, në transmetimin e Kuvendit janë dë...

Punëtorët e higjienës në Spitalin e Gjakovës hynë në grevë, kërkojnë shtesat

Punëtorët e higjienës të Spitalit Rajonal "Isa Grezda" në Gjakovë po protestojnë, duke kërkuar t'u paguhen pagat shtesë në bazë të Ligjit COVID-19.

Shqipëri, Policia urdhëron ndalimin e protestave për shkak të pandemisë

Duke i dhënë të drejtë vetes të vlerësojë protestat e ditëve të fundit si “të degraduara” Policia e Shtetit bëri të ditur se nuk do të ...

Tiranë, Policia arreston 3 protestues dhe shpall në kërkim 8 të tjerë

Pas përplasjes së dhunshme në protestën për vrasjen nga një punonjës i policisë të 25-vjeçarit Klodian Rasha, policia e Tiranës njoftoi arrestimin e 3 personave, ...

Protesta pas vrasjes së 25-vjeçarit, 9 policë dhe 2 protestues të plagosur

Protesta e qindra qyetarëve pas vrasjes së një 25-vjeçari nga një punonjës policie, u kthye në një përplasje me gur dhe gazlotsjellës në Bulevardin Dë...