Postet nga: Protesta

Protestë para Gjykatës në Prizren për dënimin me 15 vite burg ndaj të akuzuarit për vrasjen e gruas

Organizata për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur ka mbajtur protestë sot para Gjykatës Themelore të Prizrenit, duke kundërshtuar dënimin me 15 vite burgim për Ilir ...

Mianmar: Mijëra vetë protestojnë ndërsa ushtria bllokon internetin

Ushtria e Mianmarit bllokoi internetin në vend të shtunën, ndërsa mijëra vetë protestuan në qytetin më të madh të vendit, Yangon.

Gastronomët, nuk duan mbyllje

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi është deklaruar rreth tubimeve të partive politike gjatë fushatës zgjedhore të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do ...

Mbi 4,000 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit Navalny

Mbi 4,000 vetë u arrestuan në gjithë Rusinë, gjatë protestave në mbështetje të kritikut më në peshë të Kremlinit, Alexei Navalny. Protestat vijnë pas arrestimit të Navalny-t, pas rikthimit të ...

Raportohet për të ndaluar në protestat në Rusi

Dhjetëra protestues raportohet se janë ndaluar teksa në Rusi po mbahen protesta mbarëkombëtare, ku po kërkohet lirimi i kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny.

Protestojnë punëtorët teknikë të UP-së

Punëtorët teknikë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” po protestojnë sot para rektoratit të UP-së, për pagën e dhjetorit të vitit të kaluar, si dhe ...

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra rusë janë ndaluar në gjithë Rusinë, pas protestave në të cilat është bërë thirrje për lirim të liderit opozitar Aleksei Navalny, ndërkohë që policia ka ...

Shtetet amerikane përgatiten për protesta para inaugurimit të Bidenit

Guvernatorët në mbarë Shtetet e Bashkuara po kërkojnë ndihmën e trupave të Gardës Kombëtare dhe po shpallin gjendje të jashtëzakonshme, teksa po bëhen ...