Postet nga: Programi qeverisës

Ministri Murati: Po na kritikojnë njerëzit që e kanë sjellë borxhin publik në rreth 2.4 miliardë euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, tha se borxhi publik i Kosovës është përafërsisht 2.4 miliardë.

Program qeverisës apo listë dëshirash?

Për shumicën dërrmuese të historisë politike të pasluftës në Kosovë programet qeverisëse ishin rezultat i diskutimeve midis partive politike që kërkonin formimin e një ...

Cili është programi ekonomik i Qeverisë Kurti?

Programi qeverisës 61-faqësh i Qeverisë Kurti e ka prioritet menaxhimin e pandemisë COVID-19 dhe ringjalljen ekonomike.

Kurti: Kur të kthehem nga Brukseli do publikohet programi qeverisës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se pasi të kthehet nga Brukseli, do ta publikojë programin qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Faton Peci: Kadri Veselit iu ka prishë autobusi (VIDEO)

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Faton Peci në debatin për arsim, kulturë dhe sport në "DebatPernime" duke i tha Kujtim Gashit, ish ministrit ...

Osmani: Po e shqyrtojmë privatizimin e menaxhmetit të spitaleve

Në #DebatPernime, kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me ekipin e saj janë duke shpalosur programin qeverisës të ...

Ramush Haradinaj prezanton vizionin e koalicionit AAK-PSD për qeverisje

Si pjesë e një serie të #Debatpernime me kandidatët për kryeministër në programin televiziv të BIRN-it Jeta në Kosove, Ramush Haradinaj, kandidati për kryeministër nga ...

Haradinaj: Prodhuesit që punësojnë gra do të kompensohen me gjysmën e pagës

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar një takim me gratë e komunës së Suharekës.