Postet nga: prezantimi

Shpaloset koncepti kuratorial i veprës që do të përfaqësojë Kosovën në Bienalen e Venedikut

Ekipi përfaqësues i Kosovës në edicionin e 60-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit në Venedik, më 18.03.2024, gjatë një konference për media në Galerinë Kombë...

"PriFest", prezantohet marrëveshja për bashkëprodhimin e filmave mes Kosovës dhe Izraelit

Kosova dhe Izraeli kanë arritur një marrëveshje për bashkëprodhime në fushën e kinematografisë. Kjo marrëveshje është prezantuar dje gjatë një paneli diskutimesh që u mbajt ...

Xhubleta dhe prezantimi i saj në institucionet tona kulturore

Në këtë kumtesë do të trajtojmë veshjen me xhubletë me fokus të veçantë prezantimi i saj si eksponat i rëndësishëm i trashëgimisë kulturore shqiptare ...

Edicioni i parë i Panairit të Vullnetarëve të Shëndetit Mendor mbahet të shtunën në Prishtinë

Të shtunën, më 31 korrik, në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”, do të mbahet për herë të parë në Kosovë, Panairi i Vullnetarëve ...

Ministria e Kulturës prezantoi punën gjatë vitit 2020

Duke sfiduar rrezikun nga COVID-19 dhe vendimin e qeverisë për kufizime rreth grumbullimit në hapësira të mbyllura, Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka prezantuar sot në ...

Galeria Kombëtare publikon në mënyrë virtuale ekspozitën ‘Onufri Remade’  

 Galeria Kombëtare Kosovës ka publikuar në faqen e saj zyrtare të Facebook në mënyrë virtuale ekspozitën ‘Onufri Remade”. 

Krijuesit kosovarë prezantohen në Panairin e Librit në Frankfurt

Shoqata e Botuesve të Kosovës në bashkërendim edhe me Lidhjen e Shkrimtarëve Shqiptarë në Frankfurt të Gjermanisë, nesër, 13 tetor 2018, në kuadër të Panarit të Librit ...

Albin Kurti Sot Prezanton Platformën

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën e tij.