Postet nga: Panairi

Mbahet panairi 'Gratë në biznes', 400 mijë euro mbështetje financiare për artizanale

Edhe në këtë vit është organizuar panairi "Gratë në Biznes”, në të cilin promovohen bizneset dhe produktet e këtyre bizneseve të cilat udhëhiqen nga gratë në Kosovë.

Hapet Panairi i Librit "Prishtina 2024", botuesit ekspozojnë mijëra tituj të rinj

Me moton “Përgjigjja është libri” është hapur sot, më 05.06.2024, në Prishtinë edicioni i 24-të i Panairit të Librit “Prishtina 2024”.

Panairi i 24-të i Librit “Prishtina 2024” mbahet nën moton “Përgjigjja është libri”

Shoqata e Botuesve të Kosovës (SHBK) ka bërë të ditur se edicioni i 24-të i Panairit të Librit në Prishtinë do të mbahet prej 5 deri më 9 qershor 2024, në ...

Në Tiranë po mbahet Panairi Mbarëkombëtar i Librit Akademik dhe Shkencor

Edicioni i tretë i Panairit Mbarëkombëtar të Librit Akademik dhe Shkencor është hapur të martën, më 23.04.2024 në Ditën e Librit, në Akademinë e Shkencave të Shqipë...

Nesër nis edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë

Me moton “Libri na bashkon të gjithëve” nis nesër në Pallatin e Kongreseve edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë.

Nis sot edicioni i 75-të i Panairit të Librit në Frankfurt, pjesë e tij edhe botuesit nga Kosova

Me mesazhin “Fjalët bashkojnë botën” hapet sot edicioni i 75-të i Panairit të Librit në Frankfurt të Gjermanisë, pjesë e të cilit janë edhe botuesit kosovarë.

Hapet Panairi i Librit për Fëmijë në Prishtinë - FOTO

Organizuar nga organizata joqeveritare "ETEA", Libraria “Dukagjini” dhe Biblioteka e qytetit të Prishtinës, “Hivzi Sulejmani” është hapur Panairi i Librit për Fëmijë.

Electric Mobility LLC merr pjesë në panairin IAA Mobility 2023, në Mynih të Gjermanisë

Electric Mobility LLC, startup-i kosovar, ka marrë pjesë në panairin prestigjioz IAA Mobility 2023 në Mynih, Gjermani.