Postet nga: Politizimi

Akuzat për politizim të bordeve, deputetja e LDK-së propozon që LVV-së t’i ndërrohet emri në “Vetë-kapje”

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Valentina Bunjaku-Rexhepi ka kritikuar ashpër Qeverinë e Kosovës, për siç ka thënë ajo politizim të ...

Komisioni parlamentar miraton listën me kandidatët për anëtarë të bordit të AKP-së

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka bërë sot shqyrtimin e propozimit të vendimit të Qeverisë, për emërimin e Bordit të Agjencisë Kosovare ...

Kusari-Lila e arsyeton politizimin e bordit të AKP-së

Anëtarja e Komisionit parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Mimoza Kusari-Lila e ka arsyetuar listën me emrat e propozuar për anëtarë të ...

Rrjeta e tenderëve në qeverisjen e Haki Rugovës

Në zgjedhjet e fundit Haki Rugovës iu desh shumë mund për të arritur fitoren në Istog. Me vetëm 14 vota më shumë, Rugova mundi Gani Dreshajn e AAK-së ...

Vonohet kompletimi i bordit të KOSTT-it

Katër nga emrat në garë për tu bërë anëtarë të bordit që janë dërguar për votim në kryesinë e Kuvendit dhe pastaj në seancë...

Fadil Ismajli zgjidhet kryeshef i NKEK pas ndërhyrjes së amerikanëve

Monitoruesi i USAID në procesin e rekrutimit të kryeshefit të Ndërmarrjes së Re Energjetike ka qenë vendimtar në përcaktimin e fatit të konkursit.

Deputeti i VV-së: Të afërmen e Isa Mustafës e shpalla punëtoren më të mirë

Liburn Aliu, deputet i Vetëvendosjes ka thënë se kur ai ishte drejtor i Urbanizimit në Prishtinë mandatin e kaluar, një të afërme të Isa Mustafës e ...

Si i portretizon militantët e partive politike deputeti i AAK-së?

Bekë Berisha, deputet i AAK-së ka përshkruar se si duken sipas tij militantët partiakë të partive në pushtet e atyre në opozitë.