Postet nga: haki rugova

Anëtari i LDK-së përzgjidhet sekretar në gjimnaz, ndonëse sipas Prokurorisë ndaj tij zhvillohet procedurë penale

Shkodran Hajzeraj pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës është përzgjedhur sekretar në gjimnazin “Haxhi Zeka” në Istog, ndonëse ndaj tij, sipas Prokurorisë së Pejës, është duke ...

Haki Rugova nënshkroi kontratë për vëllanë e tij më 2014, deri në vitin 2013 edhe vetë kishte hise në kompani

Në qershor të këtij viti, kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është dënuar nga Gjykata e Pejës me një vit burgim për Konflikt Interesi.

Hulumtimi dhe prapaskenat deri në dënimin me burgim të Haki Rugovës

Transmetimi i hulumtimit të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, që shfaqte dëshmitë dhe përgjigjet e palëve të përfshira në dyshimet për korrupsion të kryetarit të ...

Dënimi i Haki Rugovës - LIVE

Sonte në “Kallxo Përnime”, po transmetohet emisioni në lidhje me dënimin me burgim për korrupsion të kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugova.

Hulumtimi i 'Drejtësia në Kosovë' - Haki Rugova dënohet me burgim për korrupsion

Haki Rugova është gjetur fajtor sot nga gjykata e Pejës për vepër penale- Konflikt Interesi.

VIDEO - Momenti kur Haki Rugova dënohet me burgim për korrupsion

Haki Rugova, kryetar i Istogut, është dënuar nga Gjykata me një vit burgim efektiv.

Gjykimi për konflikt interesi ndaj Haki Rugovës, gjykata pritet që sot të marrë vendim

Gjykata e Pejës pritet që sot të vendosë për çështjen penale ku kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova po akuzohet për Konflikt Interesi.

Përfundon gjykimi ndaj Haki Rugovës, shpallja bëhet të hënën

Në gjykimin ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugova, palët sot kanë dhënë fjalën përfundimtare, duke përmbyllur kështu këtë proces gjyqë...