Postet nga: Policia

Arsimi, Shëndetësia dhe Policia në grevë për rroga

Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë.

Taksisti dënohet me 300 euro gjobë pasi ‘ofendoi’ policin civil

Muaz Stublla, taksist nga Fushë Kosova, ka treguar për KALLXO.com se javën e kaluar i doli punë me një polic.

Kryeministri Haradinaj intervistohet nga policia

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, ditën e djeshme është intervistuar nga Policia e Kosovës.

Policët i përkrahin mësimdhënësit dhe mjekët për grevën

Sindikata e Policisë së Kosovës do t’a mbështes sindikatën e Shëndetësisë dhe Arsimit për grevën që do ta mbajnë nesër pë...

Mbi 1,100 gjoba nga Policia në 24 orë

Për shkelje të ndryshme të rregullave të komunikacionit, Policia e Kosovës gjatë ditës së diel ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 126 tiketa dënimi.

Rrahje masive ndërmjet nxënësve në gjimnazin e Gjakovës

Një rrahje ndërmjet nxënësve të një shkolle ka ndodhur dje në Gjakovë, me ç’rast kanë mbetur dy të lënduar. Incidentin për portalin rtv21.tv e ...

Pamje nga vendi i ngjarjes ku është gjetur i vdekur ish-prokurori Agron Matjani

KALLXO.com është në vendin e ngjarjes, në afërsi të banesës ku është gjetur i vdekur ditën e sotme ish-prokurori Agron Matjani.

Pejë – Arrestohet i dyshuari për mashtrim