Postet nga: Djegia

Djegia e shtëpisë së vjetër në Mitrovicë – Pronari ndalohet për 48 orë, dyshohet se ishte në dijeni për materiet e rrezikshme brenda saj

Policia e Kosovës e ka ndaluar për 48 orë pronarin e shtëpisë së djegur në Mitrovicë – pjesë e trashëgimisë kulturore, pasi që i njëjti dyshohet se ...

Sveçla: Serbi i arrestuar në veri dyshohet edhe për vrasjen e një pjesëtari të EULEX-it

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka reaguar pasi Lista Serbe ka paralajmëruar kryengritje për lirimin e serbit të arrestuar.

Arrestimi në veri të Kosovës, reagojnë Lista Serbe dhe Beogradi

Policia e Kosovës e ka arrestuar një pjesëtar të komunitetit serb në Mitrovicën e Veriut më 1 prill në kuadër të një aksioni për luftimin e ...

Çeku e quan krim djegien e objektit të ish-Gjimnazi të Ferizajt

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe sportit, Hajrulla Çeku ka reaguar pas njoftimit për djegien e Gjimnazit të vjetër "Ismail Qemali' në Ferizaj.

VIDEO - Digjen mbeturinat në rrugën Skenderaj - Runik

Në rrugën Skenderaj –Runik në drejtim të Istogut dje janë djegur disa mbeturina.

Ferizaj, pronarit i digjet vetura në garazhin e banesës

Një burri në Ferizaj i është djegur vetura gjatë ditës së diel.

Digjet një veturë në Podujevë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një veturë është djegur në Podujevë.

'Super Viva' në Lipjan ndjen keqardhje për vonesën e asgjësimit të ushqimit të djegur

Depo e objektit të “Super Viva”-s është djegur 10 ditë më parë, dhe për pasojë është djegur ushqimi i cili ka qenë aty.