Postet nga: plani qeverises

Lëvizja FOL: Qeveria realizoi 17% të planit qeverisës

Nga monitorimi i 15 ministrive, përfshirë edhe zyrën e kryeministrit, nga 311 aktivitete vetëm 17% prej tyre janë realizuar ndërsa 73% prej tyre janë në proces.

LDK dhe AAK s'vazhdojnë seancën parlamentare pa Kurtin

Arben Gashi, shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në seancën e Kuvendit e cila po vazhdon pas një ore pauzë, ka kërkuar nga në...

Haliti: Programi i Qeverisë më shumë shprehje dëshirash sesa forma për realizim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur sot për planin qeverisës të prezantuar nga Qeveria Kurti 2.

Miratohet programi qeverisës për Qeverinë Kurti II, pjesë e tij edhe padia për gjenocid ndaj Serbisë

Kabineti qeveritar në mbledhjen sotme ka miratuar programin Qeverisë të Republikës së Kosovës për vitin 2021-2025.

Hoti prezanton planin qeverisës: 6 miliardë euro investime në 7 vitet e ardhshme

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka bërë publik planin e qeverisjes së partisë së tij.

Haradinaj thotë se LDK duhet të tregojë për numrin e zëvendësministrave në qeverinë Hoti

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se programi qeverisës me partnerin LDK është në fazën finale.

Premtimet e kandidatit të LVV për Podujevën

Në debatin e sontëm në “Debat Pernime” kandidatët për kryetar të Komunës së Podujevës treguan se si do të qeverisin në dy vitet e ardhshme ...

Kurti tregon se për çka u mblodhën sot në Prevallë

Kryeministri i vendit Albin Kurti, ka shkruar se në mbledhjen e sotme gjithëditore që po mbahet në hotel "Sharr" në Prevallë të Prizrenit, është prezantuar Drafti i Programit Qeverisë...