Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Vdes ish-kryetari i Pejës dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ali Lajçi

Ka vdekur ish-kryetari i Komunës së Pejës dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ali Lajçi.

Kurti 'pa fjalë' - Ministria e drejtuar nga Liburn Aliu angazhon si ekspertë njerëzit e LVV-së

Më 11.01.2024, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, kishe filluar procedurat për angazhimin e 10 ekspertëve për ‘Programin e Banimit të Përballueshëm në Kosovë’.

Akuzat për tenderin për digjitalizim, Komuna e Prishtinës: Ndërhyrjet e paligjshme nuk janë pjesë e politikës sonë

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, më 11.04.2024, hodhi akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Lëvizja Vetëvendosje me akuza për Përparim Ramën lidhur me tenderin për digjitalizim

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, ka hedhur akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Pesë muaj nga sulmi terrorist në Banjskë - LVV: Qindra prova, ende asnjë aktakuzë nga Prokuroria Speciale

Lëvizja Vetëvendosje në pesë mujorin e sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit (24.09.2023) nga grupi i armatosur serb, thotë se pavarësisht provave ende nuk ka asnjë aktakuzë.

Disa organizata e dënojnë ashpër ndërhyrjen e LVV-së në punën e KPM-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës, juristja e së drejtës së medias, Flutura Kusari, Lëvizja FOL, Instituti i ...

Ish-drejtori komunal i Vetëvendosjes zgjidhet zyrtar financiar në “Trepçë”

Ish-drejtori komunal për Buxhet dhe Financa në kohën kur Vetëvendosje qeveriste në Mitrovicë, Shukri Gashi, është zgjedhur zyrtar kryesor financiar në ndërmarrjen “Trepça”.

Gjykimi ndaj Arlind Manxhukës e Egzon Azemit shtyhet sepse u paraqitën pa avokat

Më 28 dhjetori të vitit 2022, Gjykata e Prishtinës kishte aprovuar propozimin e Prokurorisë Speciale që të dyshuarit për sulm në zyrat e KQZ-së në veri të vendit, i ndryshoi ...