Postet nga: përmbytje

Shqipëri, sërish përmbytje në disa zona

Shirat e rrëmbyeshëm të 24 orëve të fundit kanë trazuar jetët e banorëve në veri e jug të vendit.

Evakuime në Gjakovë për shkak të vërshimeve

Për shkak të vërshimeve, nëntë familje me së paku 80 anëtarë janë evakuuar në Gjakovë, thanë të shtunën nga Agjencia e Menaxhimit Emergjent.

Ministrat Krasniqi dhe Sveçla vizitojnë komunat që pësuan nga përmbytjet e shiut

Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka vizituar sot komunat e prekura nga përmbytjet e shiut, pë...

Komuna e Rahovecit kërkon ndihmën e Qeverisë pas përmbytjeve nga shiu

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka kërkuar përkrahjen e Qeverisë së Kosovës pas përmbytjeve që janë shkaktuar në këtë komunë nga reshjet ...

Pamje nga përmbytjet në Itali - VIDEO

Përmbytjet e shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë disa qytete të Italisë.

Përmbytjet vrasin më shumë se 20 njerëz në Iranin jugor

Përmbytjet e shpejta në provincën jugore Fars të Iranit kanë vrarë të paktën 21 njerëz pas reshjeve të mëdha të shiut, raportuan mediat shtetërore më 23 ...

Australi, rrezik për përmbytje të fuqishme, evakuohen me mijëra vetë

Autoritetet e Sidneit, qytetit më të madh të Australisë, urdhëruan evakuimin e mijëra banorëve të dielën nga pjesa jugperëndimore e qytetit, për shkak të ...

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbyten shtëpitë në fshatin Fitore

Reshjet e dendura të shiut kanë tejfryrë lumin Vjosa, duke shkaktuar daljen e tij nga shtrati.