Postet nga: Evakuim

Izraeli urdhëron evakuime nga pjesë të qytetit të dytë më të madh të Rripit të Gazës

Izraeli u bëri thirrje të hënën banorëve që jetojnë në një pjesë të qytetit të dytë më të madh të Rripit të Gazës, Khan Younis, ...

Osmani: Nga Izraeli janë evakuuar 60 shtetas maqedonas

Gjashtëdhjetë shtetas të Maqedonisë së Veriut janë evakuuar nga Izraeli që nga fillimi i sulmit masiv të militantëve të Hamasit, të shtunën, më 7 tetor, bëri të ...

SHBA-ja evakuon stafin diplomatik nga Sudani

Ushtria amerikane ka evakuuar diplomatët amerikanë dhe familjet e tyre nga kryeqyteti i Sudanit, Kartum, tha presidenti i SHBA-së, Joe Biden.

Evakuime në Gjakovë për shkak të vërshimeve

Për shkak të vërshimeve, nëntë familje me së paku 80 anëtarë janë evakuuar në Gjakovë, thanë të shtunën nga Agjencia e Menaxhimit Emergjent.

Ukraina thotë se të gjithë fëmijët, gratë dhe të moshuarit janë evakuuar nga fabrika e çelikut në Mariupol

Të gjitha gratë, fëmijët dhe të moshuarit që po strehoheshin në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol janë evakuuar, tha të shtunën zëvendëskryeministrja e ...

Turqia ofron evakuimin e njerëzve nga qyteti i rrethuar i Mariupolit me anije

Turqia ka ofruar evakuimin e njerëzve të bllokuar në qytetin e rrethuar të Mariupolit me anije, njoftoi të shtunën ministri i mbrojtjes i vendit, sipas CNN

Franca evakuon afër 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar afër 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talibanët, tha Ministria e Jashtme.