Postet nga: itali

‘Zgjoi’ shfaqet në festivalin e filmit në Romë

Filmi “Zgjoi”(Hive) i regjisores Blerta Basholli do të shfaqet në kuadër programit zyrtar të edicionit të 16-të të festivalit të filmit në Romë të Italisë, “Festa del Cinema ...

Certifikata për COVID-19, e detyrueshme për të gjithë punëtorët italianë

Italia u bë vendi i parë evropian që e bëri certifikatën për sëmundjen COVID-19 të detyrueshme për të gjithë punëtorët.

Përleshje me armë mes shqiptarëve në Trieste të Italisë, tetë të plagosur

Të shtëna armësh kanë tronditur orët e para të ditës qytetin Italian të Triestes, ku të paktën 8 persona kanë mbetur të plagosur, njëri prej ...

Në Itali, 99% e viktimave të koronavirusit s'ishin të vaksinuara

Gati 99% e njerëzve që kanë vdekur nga koronavirusi në Itali që nga shkurti i këtij viti, nuk kanë qenë të vaksinuar plotësisht, tha të martën Instituti ...

Pamje - Dita e ‘errët’ për tifozët e futbollit anglez, përleshen mes vete

 

Vendet e G20-ës diskutojnë përgjigjen globale ndaj pandemisë

Ministrat e jashtëm të vendeve të G20-ës, u takuan të martën në Itali për të diskutuar krizat globale me theks të veçantë pandeminë e ...

Blinken të dielën në Itali, takime me udhëheqësit kryesorë dhe Papën

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë të dielën Italinë, si pjesë e një turi takimesh në disa vende evropiane. Ai do të takohet me udhëheqë...

Ministri italian Luigi Di Maio sot në Kosovë

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio sot viziton Kosovën.