Postet nga: itali

Narkotrafiku, goditen 4 grupe shqiptare, 67 të arrestuar e dhjetëra pasuri të sekuestruara

Të paktën 67 të arrestuar, dhjetëra llogari bankare, shoqëri tregtare dhe automjete të sekuestruara, janë rezultati i një operacioni të zhvilluar në disa shtete europiane që çoi të ...

Kushtetuesja i hap rrugë ratifikimit të marrëveshjes për emigrantët mes Shqipërisë dhe Italisë

Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë i ka hapur rrugë të hënën ratifikimit të një marrëveshjeje mes Shqipërisë dhe Italisë për emigrantët, duke thënë ...

Dhoma e Ulët e Parlamentit italian miraton marrëveshjen me Shqipërinë për migrantët

Dhoma e Ulët e Parlamentit italian ka miratuar marrëveshjen e Qeverisë me Shqipërinë, që ka të bëjë me strehimin e migrantëve, gjatë periudhës që ...

Kapet në Shqipëri 27-vjeçari nga Kosova, i kërkuar nga autoritetet italiane

Policia e Shtetit ka njoftuar se një 27-vjeçar nga Kosova, tentoi të dilte nga Shqipëria, ndërkohë që ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga ...

Një kosovar dyshohet për vrasjen e një 26-vjeçareje në Itali

Mediat italiane raportojnë se një kosovar rreth të 40-tave është i dyshuari kryesor për vrasjen me thikë të një 26-vjeçareje në Itali. Ai po kërkohet nga autoritetet ...

Meloni thotë se respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri, por nuk ka plan B

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, ka shprehur respektin e saj ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë lidhur me paktin për strehimin e emigrantëve të paligjshë...

Tre të vdekur nga zjarri në një spital në Itali

Tre njerëz të moshuar kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një spital gjatë natës në qytetin Tivoli, në afërsi të ...

Kryetari i Rahovecit shpreh ngushëllime për të vdekurit në aksidentin në Itali

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, i ka shprehur ngushëllime familjes Hoti për vdekjen e djalit të tyre, Altin Hoti, i cili ka vdekur në aksidentin ...