Postet nga: australi

Identifikohet sulmuesi me thikë në Sidnej

Një sulmues me thikë që vrau gjashtë persona në një qendër tregtare në Sidnej, përpara se të qëllohej për vdekje, u identifikua nga policia e Australisë.

Shkon në gjashtë numri i të vrarëve nga sulmi në qendrën tregtare në Sidnej

Një person i gjashtë është konfirmuar i vdekur pas sulmit në qendrën tregtare në Sidnej, tha një zëdhënës i policisë së Uellsit të Ri Jugor.

Pesë të vdekur në një sulm masiv me thikë në një qendër tregtare në Sidnej të Australisë

Pesë persona janë vrarë në një sulm masiv me thikë në një qendër tregtare në Sidnej të Australisë, raporton CNN.

Raportohet për therje të shumëfishta në një qendër tregtare në Sidnej

Një burrë është vrarë pas raportimeve për kryerje të therjeve të shumëfishta në një qendër tregtare në Sidnej, çka ka nxitur intervenim të madh policor.

Australi, paralajmërohet ligj që lejon punëtorët t’i injorojnë thirrjet e shefave pas orarit të punës 

Australia do të prezantojë ligje përmes së cilave do t’u japin punëtorëve të drejtën për të injoruar thirrjet dhe mesazhet e paarsyeshme nga shefat ...

Sekuestrohen hardhuca në vlerë 800 mijë dollarë në Australi, arrestohen katër persona

Policia në Australi ka 'çmontuar' atë që ata besojnë se është një rrjet kontrabande që po përpiqej të eksportonte hardhuca dhe zvarranikë vendas me vlerë më shumë se 1.2 ...

Tre marinsa amerikanë vdesin pas rrëzimit të avionit në Australi

Tre marinsa të ushtrisë amerikanë kanë vdekur pas rrëzimit të avionit të tyre në veri të Australisë, thanë zyrtarët amerikanë.

Australi: Një ish-punonjës i kujdesit për fëmijët me mbi 1600 akuza për abuzim 

Një ish-punonjës i kujdesit për fëmijët është akuzuar për 1,623 vepra të abuzimit të fëmijëve që dyshohet se janë kryer kundër 91 fëmijë...