Postet nga: përmbytje

Malisheva përgatitet për vërshime

Komuna e Malishevës ka filluar përgatitjen pasi që IHMK ka paralajmëruar vërshime në vend gjatë kësaj jave.

VIDEO – Simulimi i zhvendosjes së qytetarit të palëvizshëm nga FSK-ja në rajonin e Batllavës

Në ditën e dytë të ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, simulohet një krizë në rajonin e Batllavës ku si rezultat i reshjeve të vazhdueshme rritet niveli i ujit në liqen.

Simulimi i zhvendosjes së banorëve nga FSK pas rrezikut të përmbytjes në Batllavë

Në ditën e dytë të ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, FSK së bashku me ushtarët e 7 shteteve aleate dhe KFOR-it do t’i sprovojë aftësitë e tyre në kryerjen ...

Së paku 100 të vdekur nga përmbytjet

Mijëra persona janë zhvendosur pas disa javë të shirave të rënda.

Vitia Mobilizohet Pas Përmbytjeve të Mbrëmshme

Komuna e Vitisë është mobilizuar për të ndërhyrë në zonat e përmbytura gjatë mbrëmjes së kaluar të shkaktuar nga reshjet e dendura të shiut.

Del nga Shtrati Lumi Mirusha në Malishevë

Si pasojë e reshjeve të pandërprera gjatë dy ditëve të fundit është rritur niveli i ujit në lumin Mirusha, i cili në disa vende ka dalë nga shtrati.

Shira të Mëdha, Nisin Përmbytjet në Shqipëri

Dhjetëra banorë të Vlorës kanë vendosur thasët para dyerve të bizneseve dhe shtëpive.

Përmbyten Rrugët e Prishtinës

Gazetari i KALLXO.com sjell fotografi nga rruga “Agim Ramadani”, në pjesën prapa Teatrit Kombëtar të Kosovës, ku uji përveç që ka mbuluar rrugën dhe ...