Postet nga: përmbytje

Media gjermane: Kosova kërcënohet nga përmbytjet

Me këtë mot me shi, përmbytje të mëdha rrezikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme.

(VIDEO) Përmbytje masive në Lubjanë, mbi 500 ndërtesa në ujë

Një stuhi e fuqishme që goditi Slloveninë mbrëmë, përmbyti më shumë se 500 ndërtesa vetëm në Lubjanë, shkruajnë mediat atje. Shërbimet në detyrë morën më ...

(VIDEO) Nëntë të vdekur deri më tash nga përmbytjet e jashtëzakonshme në Nju Jork

Të paktën nëntë persona vdiqën nga përmbytja që rezultuan nga reshjet rekorde të shiut në New York dhe New Jersey. Uraganit Ida, i cili shkatërroi ...

Dhjetëra njerëz të vdekur nga përmbytjet në Afganistan

Së paku 40 persona humbën jetën dhe mbi 150 janë të zhdukur nga përmbytjet që përfshinë provincën verilindore të Afganistanit, Nuristan.

Ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuar pas vërshimeve në Indi

Ekipet e shpëtimit janë duke kërkuar për të mbijetuar në zonat e shkatërruara në Indi, si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm.

Gjermania hedh poshtë kritikat ndaj alarmeve për përmbytje

Qeveria e Gjermanisë iu përgjigj kritikave për sistemet e saj të paralajmërimit, pasi përmbytjet më të këqija në disa dekada lanë së paku 160 njerëz ...

Gjilan, bllokohen veturat në rrugë pas përmbytjeve (FOTO)

Veturat kanë mbetur të bllokuara në rrugë pas përmbytjeve në Gjilan.

IHMK: Nuk parashihet rrezik nga përmbytjet lumore në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se përkundër reshjeve me intensitet të lartë që po ndodhin tani dhe do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, ...