Postet nga: përjashtimi

Zyrtare: UEFA përjashton përfundimisht Rusinë nga garat, e pësojnë edhe klubet e këtij shteti

Ishin të pezulluar, por tani është marrë vendimi përfundimtar dhe Rusia përjashtohet përfundimisht nga UEFA.

Will Smith përjashtohet nga Oscars për 10 vjet

Aktorit amerikan, Will Smith, i është ndaluar pjesëmarrja në ndarjen e Çmimit Oscar dhe në ngjarje të tjera të Akademisë amerikane të Filmit për dhjetë vjet, pasi ai ...

LDK në Vushtrri largon tre anëtarë nga partia, votuan me PDK-në për zgjedhjen e kryesuesit

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Vushtrri ka njoftuar se ka larguar nga partia tre aktivistët dhe njëherit asamblistët, Agron Perçuku, Alban Bajrami dhe Behar ...

Shaban Gogaj pa avokat, dështon përsëri seanca ndaj tij

Shaban Gogaj është sjellë sërish sot në Gjykatën e Pejës për t’u ballafaquar me akuzën për vrasjen e Agonis Tetajt.

Gjykata refuzon kërkesën për hudhjen e aktakuzës ndaj noterit të akuzuar Sinan Visoka

Gjykata e Prishtinës i ka refuzuar kërkesat për hudhjen e aktakuzës, të cilat i ka bërë noteri Sinan Visoka dhe i akuzuari për mashtrim ...

Nisma e përjashtoi nga partia Haxhi Hotin pas deklaratave për mërgimtarët

Kryesia e Nismës Socialdemokrate, Dega në Rahovec ka marrë vendim që të shkarkohet nga pozita e kryetarit të nëndegës në Ratkoc dhe nga të gjitha përgjegjë...

MAShT: Lajmin për ENQA-n e kemi marrë prej mediave, kërkojmë informacion zyrtar

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka reaguar në lidhje me largimin e Agjencisë së Kosovës për Akreditim nga Asociacioni Evropian për Sigurimin e Cilësisë ...

Danimarka rrezikon përjashtimin nga “Euro 2020”

Futbolli dhe paratë janë sinkronizuar më shumë se asnjëherë në dekadat e fundit, duke e kthyer sportin më popullor në arenën e një biznesi fitimprurës që gjeneron ...