Postet nga: Haxhi Hoti

Nisma e përjashtoi nga partia Haxhi Hotin pas deklaratave për mërgimtarët

Kryesia e Nismës Socialdemokrate, Dega në Rahovec ka marrë vendim që të shkarkohet nga pozita e kryetarit të nëndegës në Ratkoc dhe nga të gjitha përgjegjë...

Albin Kurti ftohet për intervistim pas kërcënimit me jetë që i bëri Haxhi Hoti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot është ftuar për intervistim nga Prokuroria Themelore në Prishtinë pas kërcënimit që mori në fund të vitit të ...

Zyrtari i Nismës që kërcënoi Albin Kurtin kthehet në burg

Ish-kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti, i cili javë më parë kishte kërcënuar kreun e LVV-së Albin Kurtin, është kthyer në qelinë e burgut.

Haxhi Hotit i caktohet distancë ndaj Albin Kurtit

Një postim në Facebook, Haxhi Hotit, kandidat për deputet nga Nisma Socialdemokrate, i kushtoi me arrestim dhe mbajtje për disa ditë.

Lirohet nga burgu kërcënuesi i Albin Kurtit

Ditë më parë, në Facebook, Haxhi Hoti, kandidat për deputet nga Nisma Socialdemokrate, kishte bërë një postim jo fortë të zakonshëm.

Prokuroria kërkon paraburgim për kërcënuesin e Albin Kurtit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masë të paraburgimit për Haxhi Hotin, kandidat për deputet nga Partia Nisma Socialdemokrate.

Albin Kurti flet për kërcënimin nga anëtari i Nismës Socialdemokrate

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar kërcënimin që i është bërë në Facebook nga zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti.

Arrestohet zyrtari i Nismës Socialdemokrate që kërcënoi Albin Kurtin

Policia e Kosovës e ka arrestuar zyrtarin e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hotin, i cili përmes një komenti në Facebook ka kërcënuar me jetë kryetarin e ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!