Postet nga: Pensionet

Kurti për rritjen e pensioneve: Jemi larg mirëqenies, këtë vit planifikojmë të nisim reformë në sistemin pensional

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se me vendimin e djeshëm të Qeverisë nuk do ketë pensione nën 100 euro.

Qeveria ndan nga 100 euro shtesë për pensionistët në muajin nëntor

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin për ndarjen e 100 eurove shtesë për rreth 200 mijë pensionistë në Kosovë.

Qeveria ndalon pensionet e veteranëve të UÇK-së nga Shqipëria

Veteranët e ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) nga Shqipëria ka një muaj që nuk marrin pension për kontributin e tyre në luftën pë...

MPMS pagoi mbi 1 milion euro pensione të dyfishta për personat e njëjtë

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale në vitin 2020 ka kryer pagesa në vlerë prej 1 milion e 88 mijë e 40 euro për përfitues të cilët gëzojnë ...

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale u dha ndihma sociale dhe pensione mbi 200 mijë euro personave të punësuar

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale gjatë vitit 2020 ka ndarë ndihma sociale dhe pensione për persona të punësuar, në vlerë 254 mijë e 478 euro.

E vërteta e shtesave për pensionet, vendimi i Qeverisë Hoti vlente vetëm për tre muaj

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, të udhëhequr nga Albin Kurti për shtesat prej 30 euro për skemen sociale dhe për pensionistët ka nxitur reagime në ...

Rriten për 30 euro pensionet jo kontribut dhënëse

Ministrja në detyrë e Financave, Hykmete Bajrami në një konferencë për media ka bërë të ditur se për tre muaj personat që e kanë pensionin nën 100 ...

Shtyhet afati për konfirmim për të gjitha skemat pensionale në Kosovë

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka njoftuar të gjithë pensionistët e Republikës së Kosovës (duke përfshirë edhe pë...