Postet nga: Peja

Komuna e Pejës nis t’i pranojë kërkesat e dëmeve nga vërshimet

Banorët të cilet u prekën nga vërshimet e së shtunës në disa lagje të Pejës, kanë rrëfyer për televizionin Dukagjini, detaje të tjera ...

Viktimat nga vërshimet, sot ditë zie në Pejë

Komuna e Pejës ka shpallur të hënën, 26 qershorin, ditë zie në nderim të viktimave që humbën jetën si pasojë e vërshimeve, të shtunën.

Kompania publike nga Peja përdor kamera të ndaluara, konstatohen parregullsi

Kompanisë së Ujësjellësit “Hidrodrini” në Pejë i është ndaluar përdorimi i kamerave biometrike, të cilat ishin vendosur për të regjistruar hyrjen e punëtorëve.

Arrestohet një i dyshuar për dhunë në familje, po kërkohej nga Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një burrë të dyshuar për dhunë në familje në Podujevë.

Sulmon fizikisht gruan e vëllait, arrestohet i dyshuari në Pejë

Një burrë është arrestuar pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e vëllait të tij.

Kurti me ministrin Krasniqi në Pejë, freskohen me birra

Një ditë pas zhvillimeve në 3 komunat veriore, kryeministri Albin Kurti, nën shoqërimin e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi, ka shkuar në Pejë.

IPK po trajton ankesën ndaj policit të Njësisë Speciale, dyshohet se u përfshi në një incident gjatë ndeshjes Trepça - Peja

Të mërkurën më 3 maj, Trepça fitoi ndeshjen e parë finale ndaj Pejës në “Minatori” me rezultat 94:86.

VIDEO - Interesim i madh për blerjen e biletave, dy ditë para finales së madhe

Biletat për ndeshjen finale në basketboll mes Trepçës dhe Pejës kanë dal sot në shitje.