Postet nga: Peja

Doli për iftar me kolegë të punës, burri nuk e lejoi më gruan të hyjë në shtëpi

Një grua në Pejë ka raportuar tek organet e rendit se pasi kishte dalur me kolegë të punës për të ngrënë iftar, kur ishte kthyer në shtë...

Nis gara për Kupën e Kosovës në basketboll

Palestra sportive “Shani Nushi” në Gjakovë do të jetë arena e përballjeve të tetë ekipeve të elitës së basketbollit për Kupën e Kosovës. Gara do ...

Dy rivalët e vjetër përballen nesër

Java e 17-të në Superligën kosovare të basketbollit pritët të sjell përballje interesante mes kampiones aktuale dhe nënkapiones.

Goditet me veturë një polic në fshatin Ozdrim të Pejës

Një zyrtar policor është goditur me veturë pasditën e sotme në fshatin Ozdrim të Pejës.

Derbi në “Karagaç”, Peja pret Trepçën

Sot, në ora 18:00 në palestrën sportive në “Karagaç” klubi i basketbollit Peja pret Trepçën.

Superliga e basketbollit kosovar nis nesër

Të premten pritet të nis sezoni i ri në Superlingën e Kosovës në basketboll.

Stuhia në rajonin e Pejës lë pa energji disa qytete, KEDS del me njoftim

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike (KEDS) ka bërë të ditur se në vendet si Peja, Deçani dhe Istogu ka prishje në disa linja për shkak ...

Krimet ekonomike arrestojnë tre të dyshuar në Prishtinë, Prizren dhe Pejë

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës ka realizuar dy operacione të ndara, në tri rajone të ndryshme, në Prishtinë, Prizren dhe Pejë.