Postet nga: Peja

Kori nga Peja shpërblehet në Kroaci

Kori Siparantum (Siparantum Choir) nga Peja ka fituar çmimin "Pllaka e Artë" në edicionin e 12-të të garës ndërkombëtare të koreve, "The Golden Lime of Tuhelj" në ...

Rezultatet për Pejën - LIVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur t’i publikoj rezultatet e zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Pejës.

Kandidati i AAK-së për Pejën premton ulje të taksave për bizneset e reja që janë goditur nga pandemia

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për kryetar të Pejës, Rrustem Berisha ka thënë se do t’i përkrahin bizneset e ...

Agusholli i LVV: Rrugët në Pejë duhet t'i bëjmë një anësore që të krijojmë shtigje të biçikletave

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Pejës, Gazmend Agusholli ka deklaruar në Debat Pernime se për krijimin e shtigjeve të biçikletave në Pejë, ...

VIDEO - Asamblistja e LVV-së ia përmend në debat premtimin e pambajtur Gazemend Muhaxherit

Kandidati për kryetar të Pejës dhe kryetari aktual nga LDK-ja, Gazmend Muhaxheri, në Debat Pernime u kritikua për mosmbajtjen e premtimit të tij për emërimin ...

Sa gra do të emërohen në drejtoritë komunale në Pejë? – Këto janë premtimet e kandidatëve

Kandidatët për kryetar të komunës së Pejës kanë dhënë premtimet e tyre se sa drejtori do t’u besojnë grave nëse arrijnë të marrin ...

Kandidatet për Asamblenë e Pejës tregojnë për prioritetet në qeverisje

Kandidatet gra për Kuvendin Komunal të të Pejës, të ftuara në Debat Pernime kanë treguar prioritetet e tyre nëse e marrin besim e qytetarëve.

Muhaxheri: Do të jemi kampion për parqe ashtu siç jemi në sport

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për kryetar të Pejës, Gazmend Muhaxheri në Debat Pernime ka thënë se Peja do të jetë kampione për parqe, ...