Postet nga: PD

Lulzim Basha jep dorëheqjen nga PD

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike

Lufta e Lulzim Bashës për t’i mbijetuar zemërimit për humbjen e zgjedhjeve

Pas një tjetër disfate zgjedhore të dielën, bashkëpunëtorët e Lulzim Bashës po japin dorëheqjen – dhe po shtohen gjithashtu kërkesat që ai të ...

Kryesia e PD përjashton përgjithmonë nga partia Sali Berishën dhe anëtarë të tjerë të Komisionit të Rithemelimit

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtim përgjithmonë të ish-kryeministrit Sali Berisha nga PD.

Reagon Rama i quan “kufoma politike” Berishën dhe Bashën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas protestës që u mbajt sot para objektit të Partisë Demokratike. Ai quajti “kufoma politike”, ish-kreun e PD-së, Sali Berisha dhe ...

Basha: I vetmi arkivol që doli sot nga selia, ishte Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të shtunë e konsideroi paraardhësin e tij si kancerin e kësaj partie, duke theksuar më tej se nga selia e ...

Delegacioni i BE, Ambasada e ShBA-së dhe e Britanisë dënojnë dhunën e përdorur gjatë protestës në selinë e PD-së

Delegacioni i BE-së, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Ambasada Britanike kanë reaguar lidhur me protestën e cila u zhvillua sot para selisë së Partisë Demokratike, ...

Policia e Prokuroria brenda selisë së PD-së, fillon marrja e provave pas protestës (FOTO)

Policia dhe prokurorët janë futur në selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, ku ka filluar edhe kryerja e veprimeve procedural dhe këqyrja e ambienteve, ku u zhvillua ngjarja ...

Hidhet sprej drejt protestuesve nga selia e PD-së (FOTO)

Mbështetësit e Sali Berishës janë futur në selinë e Partisë Demokratike duke përdorur trapanë e çekiçë për të hapur dyert, pasi të gjitha dyert janë ...