Postet nga: PD

Berisha: Planet për protestën më 6 dhjetor nuk kanë ndryshuar

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar një tubim proteste pranë ...

Dështojnë negociatat, PD-ja shkon e ndarë në zgjedhjet lokale në Shqipëri

Në Shqipëri, kanë dështuar negociatat mes dy grupimeve brenda Partisë Demokratike (PD), që kjo parti më e madhe opozitare në vend të shkojë me kandidatë të vetëm ...

Zëri i Amerikës: Rusia i dha PD-së së Lulzim Bashës rreth gjysmë milioni dollar në 2017

Rusia ka dhënë fshehurazi mbi 300 milionë dollarë për parti politike dhe kandidatë në dhjetëra vende, që nga viti 2014 dhe Presidenti Putin është angazhuar në financim të fshehtë ...

‘Ngërç ligjor’: Votimi i Presidentit të ri në pritje të dekretit të Metës

Partia Socialiste zgjodhi shefin e Shtabit të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj si kandidatin zyrtar për Presidentin e Republikës, por votimi i tij në Parlament kërkon më ...

Berisha: Sot mbyllet një proces i gjatë, u kthyem në opozitë të vërtetë

Në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, i cili është duke u mbajtur këtë të shtunë ku do të zgjidhet kryesia e re e partisë, Sali Berisha u ...

Debat i ashpër mes deputetëve demokratë në Kuvendin e Shqipërisë

Një debat i ashpër mes deputetëve të Partisë Demokratike Gazment Bardhi dhe Edmond Spaho është zhvilluar sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqiperisë.

Sali Berisha sfidohet nga Ibsen Elezi për të parin e PD-së

Ibsen Elezi është emri surprizë që do të sfidojë Sali Berishën në garën për kryetar të Partisë Demokratike, më 22 maj. Pavarësisht vlerësimeve se ai nuk ...

Berisha konfirmon kandidaturën për kreun e PD-së: Ka marrë fund koha e shpikjes së rivalëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar edhe njëherë kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike.