Postet nga: PD

PD mbledh Kuvendin, nuk shkojnë shumica e deputetëve

Në Shqipëri, Partia Demokratike, e kontrolluar tanimë nga ish kryeministri Sali Berisha dhe mbështetësit e tij, mblodhi sot Kuvendin e saj duke i hapur rrugë ngritjes së ...

Jozefina Topalli e përlotur flet para demokratëve: Jam këtu se nuk kam ndërmend të qëndroj anash

Ish-kryetparlamentarja, Jozefina Topalli e rikthyer në Partinë Demokratike (PD), e përlotur e filloi fjalimin e saj në foltoren e Kuvendit Kombëtar të PD-së.

Ambasada amerikane: Vendimi i Lulzim Bashës meriton respekt

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të dhënë dorëheqjen nga posti i kreut të PD-së.

Lulzim Basha jep dorëheqjen nga PD

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike

Lufta e Lulzim Bashës për t’i mbijetuar zemërimit për humbjen e zgjedhjeve

Pas një tjetër disfate zgjedhore të dielën, bashkëpunëtorët e Lulzim Bashës po japin dorëheqjen – dhe po shtohen gjithashtu kërkesat që ai të ...

Kryesia e PD përjashton përgjithmonë nga partia Sali Berishën dhe anëtarë të tjerë të Komisionit të Rithemelimit

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtim përgjithmonë të ish-kryeministrit Sali Berisha nga PD.

Reagon Rama i quan “kufoma politike” Berishën dhe Bashën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas protestës që u mbajt sot para objektit të Partisë Demokratike. Ai quajti “kufoma politike”, ish-kreun e PD-së, Sali Berisha dhe ...

Basha: I vetmi arkivol që doli sot nga selia, ishte Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të shtunë e konsideroi paraardhësin e tij si kancerin e kësaj partie, duke theksuar më tej se nga selia e ...