Postet nga: PD

Hulumtimi i BBC-së: Dyshime se Lulzim Basha u financua në mënyrë sekrete nga Rusia

Rrjeti britanik i transmetimit, BBC, ka publikuar një hulumtim në të cilin përmendet kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Kuvendi në Shqipëri kthehet në 'fushëbetejë' - Deputetët e opozitës marrin karriget e mazhorancës dhe i përmbysin në foltore

Ende pa nisur seanca, disa nga deputetët e “Rithemelimit”, kryesuar nga Sali Berisha kanë shkuar në Kuvend duke krijuar kaos.

Detaje të akuzave ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe dhëndrit të tij, Malltezi

Në Tiranë, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar detajoi sot akuzat për korrupsion ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe bashkëshortit të vajzës së ...

Lulzim Basha zgjidhet kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë

Lulzim Basha ka deklaruar se është rikthyer në krye të Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD).

Pas humbjes në zgjedhje, Alibeaj jep dorëheqje nga drejtimi i PD-së

Pas humbjes së thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet vendore të 14 majit, ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enkelejd Alibeaj, ka dhënë dorëheqje.

Presidenti i Shqipërisë apelon për zgjedhje të lira dhe pa keqpërdorime

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, bëri thirrje për një fushatë zgjedhore të qetë dhe larg fenomeneve negative që u vërejtën në zgjedhjet e kaluara, pas ...

Zgjedhjet lokale në Shqipëri: Partitë dorëzojnë listat e kandidatëve në KQZ

Partitë politike në Shqipëri kanë dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat me emrat e kandidatëve për kryetar të bashkive dhe anëtarë të këshillave ...

Koalicioni “Bashkë fitojmë”, Ilir Meta e Sali Berisha dërgojnë kërkesën për regjistrim në KQZ

Partia e Lirisë me në krye Ilir Metën dhe Partia Demokratike e Shqipërisë me në krye Sali Berishën kanë krijuar koalicionin e quajtur “Bashkë fitojmë” dhe kanë ...