Postet nga: Ambasada Britanike

Radoniqi tregon pse drejtori i Zyrës për regjistrim në KQZ nuk kaloi vlerësimin e britanikëve

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur për konkursin për drejtor të Zyrës për regjistrim, certifikim dhe kontrollin ...

Ambasada e Britanisë së Madhe e konfirmon se një pjesëtar i tyre u lëndua në Malet e Sharrit

Një person derisa ka qenë duke u ngjitur në Malet e Sharrit në Brezovisë, dyshohet se ka rrëshqitur nga një lartësi afër 500 metra dhe ka pësuar ...

Lansohet sistemi i menaxhimit të lëndëve në OSHP, ekspertët shqyrtues të ankesave propozohen nga sistemi

Me qëllim që të rritet transparenca, llogaridhënia dhe efikasiteti në trajtimin e ankesave të bizneseve nga ana e Organit Shqyrtues të Prokurimit, Komisioni Rregullativ për Prokurim Publik (...

Britania e Madhe e shqetësuar me rritjen e tensioneve Kosovë-Serbi

Britania e Madhe është shprehur e shqetësuar për rritjen e tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës ditëve të fundit.

Ambasada Britanike e nderuar me sukseset e pjesëtarëve të FSK-së

Ambasada Britanike në Kosovë është shprehur e nderuar me suksesin e nënkolonelit Shpëtim Halilaj në Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst.

Komuna e Prishtinës do përzgjedh drejtorët dhe zëvendës-drejtorët në bashkëpunim me ambasadën britanike

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Prishtinës planifikon të bëjë përzgjedhjen e drejtorëve dhe zëvendës-drejtorëve në bashkëpunim me ambasadën britanike.

Këshilli Prokurorial i reagon Ambasadës britanike për procesin e zgjedhjes së Kryprokurorit të Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka reaguar ndaj Ambasadës së Britanisë së Madhe lidhur me konkursin për zgjedhjen e Kryeprokurorit të Shtetit.

Delegacioni i BE, Ambasada e ShBA-së dhe e Britanisë dënojnë dhunën e përdorur gjatë protestës në selinë e PD-së

Delegacioni i BE-së, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Ambasada Britanike kanë reaguar lidhur me protestën e cila u zhvillua sot para selisë së Partisë Demokratike, ...